Csodálatos mérnöki megoldások

Ezek a mérnöki megoldások állatok ezreinek az életét mentik meg!

hirdetes

Rengeteg állat veszti életét az autópályák környékén, néhány mérnök viszont megtalálta a tökéletes megoldást és véghez is vitte tervét, rengeteg állat életét mentve meg.

Nem mindennapi mérnöki megoldások az állatok védelméért

Én nagyon sok esetben sajnálom az állatokat, legfőképpen akkor, amikor autópályákon haladok. Mindig belegondolok abba, hogy mielőtt megépült az adott útszakasz, nem volt ott semmi más, csak erdő, ami a védtelen állatok otthonát jelentette.

És természetesen megérkezett az ember, elkezdett utakat építeni azért, hogy gyorsabban jusson el A-ból B-be, a legtöbb esetben nem is gondoltak az állatokra, néhol azért lehet látni vadhálót, de ez csak azt a célt szolgálja, hogy ne rohangáljanak az állatok az úttesten.

Viszont sok állatfajnak van úgynevezett vonulási útvonala, amiket kereszteznek az autópályák, ez pedig megfelelő biztonsági megoldások hiányában komoly veszélyt jelenthet emberre és állatra egyaránt. Magyarországon is láthatunk megoldásokat, nálunk leginkább az autópályák felett átívelő vad híd jellemző, a nagyvilágban viszont számos más ötletes megoldást találhatunk, ezeket mutatjuk most meg nektek a következő oldalon! 

hirdetes
Nem mindennapi mérnöki megoldások az állatok védelméért

 

 

 

 

Nem mindennapi mérnöki megoldások az állatok védelméért

 

 

 

 

Nem mindennapi mérnöki megoldások az állatok védelméért

 

 

 

 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-05

A liba gondozása és tolltépése: régen mindennapos volt, ma már tiltják

A liba gondozása eltér a többi baromfiétól. A libák tolltépése egykor mindennapos gyakorlat volt, ám ma már tiltják. Ismerkedjünk meg a libatartással.

2024-10-14

Bio sertéstartás és GMO mentes hús: a természetes sertéshús titka

A bio sertéstartás segítségével biztosítható a GMO-mentes hús, amely a természetes sertéshús titka és egyben a fenntartható, egészséges állattenyésztés kulcsa.

2024-09-13

Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!

A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.

2024-02-13

Csirkék, tyúkok nagy kedvence ez a csodálatos virág – Ültess kerti sarkantyúkát!

A kerti sarkantyúka egy csodaszép növény, ami feldobaja a kerteket, na meg a csirkeólakat. Mutatjuk hogyan ültesd el, és etesd vele a csirkéket, tyúkokat.

2024-10-16

A tejtermékek lehetséges egészségügyi kockázatai

Igyunk tejet vagy ne? Egészséges a tej vagy nem? Szívbetegség, rák, csontok egészsége. Sok ellentmondó információt kapunk, de most tiszta vizet öntünk a pohárba

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-03-18

Sokan nem tudják: Ezek a tavaszi virágok mérgezőek a kutyákra

Kutyatartóként nagyon óvatosnak kell lennünk, mert elég egyetlen óvatlan pillanat, és meg is van a baj. Több olyan tavaszi virág van, ami mérgező a kutyákra.

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

sédkender (Eupatorium cannabinum L.)

a ->fészkesek családjának csövesvirágúak alcsaládjába tartozó, patakok menlén,... Tovább

felhő

a levegőben lebegő, igen apró vízcseppek, kristályok v. jégszemek halmaza. A részecskék... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos Állattenyésztés