A természet egyik legnagyobb ajándéka, sokan mégsem becsülik meg annyira, amennyire kellene. Mostani cikkemben mindent elmondok nektek azakácvirág jótékony hatásairól és megmutatom azt is, hogyan készíthettek akácvirágszörpöt tartósítószer nélkül!
Az akácvirágot csak és kizárólag szeretni lehet!
Magyarországon 2014-ben nyilvánították a fehér akácot, valamint az akácmézet hungarikummá. Számomra mindig is nagy kedvencnek számított, imádom az illatát, a kinézetét, jól esik visszaemlékezni azokra az időkre, amikor szedtük az akácvirágot a fáról és csak úgy nyersen megettük. Az akácvirág rendkívül fontos a méhek számára, hiszen kiváló mézelő. Az akácvirág méze világos, áttetsző, nem hajlamos a kristályosodásra.
Az akácvirág jótékony hatásai
Az akác gyomorsavtúltermelés és emésztési zavarok esetén képes enyhíteni, vagy akár meg is szüntetni a panaszokat, de kiválóan alkalmazható megelőzés céljából is. Erre a célra készítsünk teát az akácfavirágból, íze zamatos, kellemes, néha-néha élvezeti teaként is fogyasztom, annyira szeretem.
Érdekesség, hogy az akácvirágból szoktak készíteni pálinkát is, bár nagyon ritkán lehet vele találkozni. Az akácvirágot előszeretettel alkalmazzák kozmetikumokban is, mivel ráncsimító és bőrtónusjavító hatása is van, emellett az akácvirág kivonata bőrkondicionáló anyag és erősítő szer.
Az akácvirág felhasználása a gyógyászatban
Igen értékesnek számít az akác gyógyászati szempontból. Mint említettem, az akácvirágból készített tea nagyon finom, élvezeti teaként is fogyasztható, de különböző emésztési zavarok esetén is bevethető. Az akácvirágot szokták nyersen is fogyasztani, de ilyenkor figyelni kell a mennyiségre, ugyanis nagyobb dózisban hányingert okozhat. Az akácvirágteát használhatjuk refluxra, gyomorsavtúltengésre – napi egy csészével fogyasszunk belőle.
Az akácvirágot szokták javasolni köhögéscsillapítóként, nyálkaoldóként, de alkalmas görcsoldónak, nyugtatónak is. Használhatjuk továbbá székrekedésre, és elővehetjük meghűléses betegségek esetén is, mivel izzasztó hatású.
Az akácvirágtea korlátlan ideig fogyasztható, kúraszerűen viszont csak addig kell inni, amíg az adott probléma meg nem szűnik – ezután elegendő hetente vagy kéthetente egy-egy csészével fogyasztani belőle. Most viszont következzen egy olyan felhasználási mód, amire nem sokan tértek ki eddig, nézzük, hogyan készíthetünk akácvirágból szörpöt tartósítószer nélkül, a következő oldalon folytatom!