Rengeteg érdekes hellyel találkozhatunk világunkban, ha nyitott szemmel járunk. Sajnos sokunknak nem nyílik rá lehetősége, hogy élőben is megtekinthess bármelyiket, ezért most bemutatjuk a világ 10 legérdekesebb, legkülönlegesebb helyét.
Lapozz tovább és ismerd meg a világ 10 legkülönlegesebb helyét te is
Az angliai Witshire-ben található. Építése nagyjából Kr. e. 2500 körül kezdődött és 2100 környékén fejeződött be. A monumentális építmény körkörösen elrendezett kőtömbökből és földsáncokból áll. A régészeti helyet és környékét az UNESCO 1986-ban a világ kulturális örökségének jegyzékébe vette fel. Nevezetes kövei az oltárkő, az áldozókő, a két stációkő, és a sarokkő.
Polinéziában található sziget, mely 1888-tól Chile tartománya. Nevét onnan kapta, hogy 1722-ben Húsvét vasárnapján fedezte fel egy holland tengerész, Jacob Roggeveen. A Húsvét-szigetek a moai-szobrok révén vált világhírűvé, melyek a mai napig rengeteg találgatás tárgya, hogy miként kerültek a helyükre és miért ilyen elrendezésben. A világörökség részévé vált.
Angliában, Londontól nagyjából 70 mérföldre található, amely arról híres, hogy állítólag hemzseg a dinoszaurusz csontoktól. Sokan azért látogatják a helyet, mert különös erőt tulajdonítanak neki. A szigeten különleges elektromos vonat illetve légpárnás hajó is érkezik ide Portsmouthból.
Dubai-ban található ez a mesterséges sziget, mely egy pálmafát ábrázol. Manapság már világhírűvé vált, kedvelt üdülőhely. Az építkezések 2001-ben kezdődtek meg, a munkálatok során 90 millió köbméter homokot és 7 millió tonna követ használtak fel. A pálmafát egy 12 kilométer hosszú és 5 kilométer átmérőjű, félhold alakú hullámtörő gát védi a hullámok ellen, végső költsége nagyjából 13 milliárd dollár volt. A sziget rengeteg magánvillának és hotelnek ad otthont.
Arizona államban található ez a Colorado folyó által kivájt meredek völgyszurdok. 446 kilométer hosszú, szélessége 6 kilométertől egészen 30 kilométerig terjed, legmélyebb pontja 1829 méter. A Grand Canyon a világ hét természeti csodájának egyike, évente nagyjából 5 millió turistát vonz. Egy részén a mai napig is falakba vájt barlangokban élnek a hualapai indiánok.
Gigantikus méretű rajzok, hatalmas állatfigurák, megmagyarázhatatlanul egyenes vonalak jellemzik a vidéket. Hogy milyen okból jöttek létre, a mai napig találgatások tárgya. Az állatfigurák közös jellemzője, hogy egyetlen, önmagát sehol nem metsző vonalból állnak. A világ legnagyobb grafikai alkotása körülbelül 520 négyzetkilométernyi területen helyezkedik el Peruban, az Andok és a Csendes óceán között.
A név alatt három piramist értünk, név szerint az óbirodalmi Hufu, Hafré és Menkauré fáraók piramisait. A teljes piramismező magába foglalja még a hozzájuk tartozó halotti templomokat, kisebb piramisokat, és a Nagy Szfinxet. A három legnagyobb piramist Kr. e. 2600 és 2500 között építették. Gíza a mai egyiptomi főváros, Kairó közvetlen közelében helyezkedik el.
Szokták nevezni az Ördög háromszögének is, mivel repülőgépek és hajók különös eltűnéséről vált híressé. Az eltűnésekkel kapcsolatos dokumentációk hiányossága miatt sokan paranormális és természetfeletti jelenségekben, vagy éppen földönkívüliek jelenlétével magyarázzák az eseteket, de született számos tudományos alapokon nyugvó magyarázat is.
Socotra Jementől kb. 250 kilométerre található az Indiai-óceánon. Ezen a szigeten rengeteg különleges növény található, mely sehol máshol nem látható. Egyik legszembetűnőbb fája a sárkány vére fa, melynek egyedi, esernyő alakú formája van. Vörös nedvéről az itt élők azt hitték, hogy a sárkány vére, ezért gyógyszerként, festékként használták.
A világ egyik legnagyobb homoksivataga és a ne sarki sivatagok közül a 15. legnagyobb. Területe 270.000 négyzetkilométer. Északi és déli szegélyén haladt át a Selyemút egy-egy ága. Kína néhány évvel ezelőtt építette meg a sivatag déli részében lévő Hotánt és az északi Luntait összekötő Tarim sivatagi főutat.