A hó hátrányai
A hónak három jelentős hátránya van, mind megkerülhető.
Súlya, mely túl nagy felhalmozódás esetén károsíthatja a legkényesebb növényeket, eltorzíthatja legapróbb alakjait, és letörhet néhány ágat.
Az esetleges tartóssága végett képes lehet „megégetni” növényeid néhány, már a földfelszín felett lévő részét. Egy túl sokáig jelen lévő „kabát” a gyep sárgulását is okozhatja. Próbáld meg elkerülni a pázsiton való járkálást, ugyanis az kárt tehet a fűszálakban. Mindenesetre, nyugodj meg, ezt majd az első nyírás tavasszal megoldja. A valóságban, nem a kerted flórájának, inkább faunájának jelent nagyobb problémát a hó – de kimondottan a hideg. Fagyott víz, táplálékforráskiesések, megkopasztott fák… De egyik sem olyan, melyet ne lehetne orvosolni.
Néhány jó szokás
Távolítsd el a vastag „kabátot” cserjéidről; óvatosan rázd meg tűlevelűidet, túlterhelt kaméliáidat, illetve minden növényedet, mely hajlamos lehet a deformálódásra.
Konyhakertedben figyelj oda fűszernövényeidre, akik megéghetnek, ha a hótakaró hosszú ideig megmarad, és ne felejtsd el leszedni a téli takarójukról a havat, ugyanis az is enged a súly alatt. Viszont máshol igyekezz megőrizni a fehér lepelt, hogy óvja növényeid a fagytól. Ne hord, nyomd, formáld azt össze.
Készíts egy járatot, egy utat, mit egyszer kijársz, s utána azon közlekedsz, így az összetömörödött hó se sok helyen fogja bántani pázsitodat.
Amikor a kert faunájához érünk, nagy segítséget nyújthatsz neki.
A tél beköszöntével, kitelepíthetsz néhány óvóhelyet, fadobozt, rönkhalmot, terrakotta edényeket, szalmaágyat, és elhalt levélkupacokat.
Gondolj a madarakra, akikkel ilyenkor könnyen megbarátkozhatsz – nehéz helyzetükre való tekintettel. Biztosít számukra néhány élelemforrást – téli bogyós cserjéket, vágatlan évelőket, veteményesek maradványait. Emellett hozz nekik plusz élelmet – mint például magokat. Rendszeresen figyelj oda a vízellátásukra is, valamint helyezz ki nekik fészkelő dobozokat.