Akinek van kutyája, az tudja, hogy rengeteg dolgot megtaníthat az állatnak, de ez ugyanúgy működik visszafelé is, a kutyák is remek tanárok lehetnek sok esetben. Most a 7 legfontosabb dolgot mutatjuk meg nektek, amit a kutyák taníthatnak gazdájuknak.
A kutyusok az ember leghűségesebb és legjobb barátai, sosem árulnák el gazdájukat, szeretteiket. Sokan jobban becsülik ezért az állatokat, mint egyes embereket, ez valóban nem véletlen. A kutyák mindig várnak haza, folyamatosan ugrálnak körülötted, kifejezik érzelmeiket, szeretnek, tisztelnek és megbecsülnek. Ha ezek a fantasztikus tulajdonságok nem lennének elegek, akkor hozzáteszem azt is, hogy remek tanárok, rengeteg dolgot lehet tőlük tanulni.
Feltétel nélküli szeretet, amiért hálásnak kell lenned
Életed során sajnos nem sok embertől kapunk feltétel nélküli szeretet, leginkább rokonaiktól csupán. Sokszor teszünk olyan dolgokat, amikkel megbántjuk szüleinket, ők mégis szeretnek minket-ez a feltétel nélküli szeretet. Erre pedig megtanít a kutyánk is, mivel lehet, hogy egész nap magára hagyjuk, de ő akkor is boldogan vár minket haza, és ezt értékelnünk kell.
A világ nem csak rólad szól, nem körülötted forog minden-ezt pedig megtudhatod a kutyáktól is. A kutyusok emlékeztetnek arra, hogy felelősek vagyunk a dolgainkért, nem lehetünk önzők, másokról is gondoskodnunk kell. A kutyák esetében felelősek vagyunk azért, amit befogadtunk, megszelídítettünk.
Biztosan veled is megesett már, hogy nem úgy alakultak a dolgok, ahogyan eltervezted, szomorkodtál, lógattad az orrodat és önsajnálatba menekültél. Ekkor megjelent szeretett kutyád és a puszta jelenlétével, azzal, hogy hozzád érintette fejét, máris boldogabb, vidámabb lettél
Egy New York-i Egyetem felmérése szerint a kutyatulajdonosok ritkábban nyomják ki az ébresztőórát reggelente, és türelmesebben állják végig a sort a bankban, mint a kutya nélküli többség: egyszerűen önfegyelmet tanultak a blöki mellett.
Amikor a kutyákat tanítjuk dolgokra, akkor mi is fejlődünk, nagy önfegyelmet elsősorban.
Oké, azt mindannyian tudjuk, hogy a nyári napsütés tökéletes keretet ad egy kis erdei sétának, de mi van akkor, ha szeles, nyirkos és hideg az idő, és sötét van?
Nos, a séta még ilyen körülmények között is egészséges, és persze segít rendbe tenni a gondolataidat, csak éppen te mozdulsz ki ritkábban. De mit lehet tenni, ha van egy kutyád, akit muszáj kivinni bizonyos időközönként? Igen, a blöki így (is) gondoskodik arról, hogy a tested-lelked mindig rendben legyen.
Ha egy kicsit elszállnál, elveszítenéd a kapcsolatot a valósággal vagy egy biztos pontot keresnél az életedben, vidd ki a kutyát sétálni, és szedd össze utána a piszkát.
Kétségkívül ez az a hétköznapi cselekvéssor, ami felébreszt és alázatra nevel. Így aztán tutira két lábbal állsz majd a földön, hiszen nem akarod elejteni a kutyasz*rt!
Nemrég egy volt tanáromat kérdeztem arról, mit tud a fogorvosról, akihez épp menni készülök. Az első mondata az volt: „Szereti a kutyákat, van neki három is, szóval rossz ember nem lehet.”
Nem pont erre gondoltam (az ember egy ilyen helyzetben inkább a szakmai kvalitásokra kíváncsi), de a válasz voltaképpen kielégítő volt: valóban, aki a kutyákat szereti, rossz ember nem lehet.
További képek