Szánj időt a zöldségeskert rendbetételére, gazdagítsd a talajt komposzttal, és azon is elkezdhetsz gondolkodni, mit fogsz ültetni a következő szezonban. Akár egy közeli növényüzletbe is benézhetsz, hátha találsz egy jó ötletet, hogy milyen zöldséget szeretnél a saját kertedből, frissen fogyasztani. Nincs is jobb, mint a hidegben is zamatos salátákat készíteni a családi vacsorához a saját növényeinkből.
5. Fontos foglalkozni a metszéssel télen is!
A hideg évszak megfelelő a lombos fák metszésének elvégzésére. Mivel ilyenkor lehullottak már leveleik, a fa formája jól látható, könnyen észrevehetjük például az ágak keresztezését vagy más problémákat. A hortenzia metszése is megcsinálható, most, hogy a virágrügyek beálltak. Ha sikerült visszavágni a bokrokat a megfelelő módon, jövőre jól láthatóak lesznek az egészséges, szépséges, kövér virágai. A rózsametszés télen mondhatni kötelező – egyébként júliustól kezdve bármikor foglalkozhatunk vele. Ha sikerült, utána érdemes hínár alapú adalékanyagot használni a talaj kondicionálására, ez növeli a növény szárazságtűrését, fagyállóságát, valamint a kártevők és betegségek elleni küzdelemben is segíti.
6. Kezdj bele valami újba télen a kertben
Egy jó meleg tea mellett átgondolhatod, tervezel-e valami újat kertedben, szeretnél-e valami új dizájnt, témát, koncepciót az udvarodon. Itt az idő például, hogy több árnyékot adjunk kertünknek, különleges növények környezetét tervezzük meg, vagy bővítsük a sokszínűséget. Növelhetjük a természet közelségét azzal is, hogy udvarunkra csalogatunk különböző vadon élő állatokat és rovarokat. A madarak, méhek, pillangók csodákat tesznek a kertben, ha odacsábítjuk őket; segítenek beporozni a virágokat, ráadásul pusztítják a kártevő élősködőket is.
Tehát, amikor zuhog az eső és süvít a szél, nyugodtan tervezgethetünk, kereshetünk ötleteket az interneten, kertészkedő klubokban, magazinokban; kigondolhatod az új nagy projektedet, és bele is vághatsz, amint a felhők tovább szálltak.