Havonta érdemes áttörölgetnünk tehát őket akár egy kis sörrel, akár egy kisebb mennyiségű vizes tejjel. Mindkettő nem csak szép, fényes leveleket eredményez, de az esetleges kártevőktől is képesek megszabadítani. Ilyenkor, ha még idejében észrevesszük a bajt, egy ilyen enyhébb, házi megoldás elég lehet a betegségek, kértevők megelőzéséhez. Ebben az esteben szuperül működik az ecet-vatta kombináció is előbb említett társai mellett. Kicsit időigényes, körülményes a kivitelezése, de ez a csodaszer képes lesz megbirkózni akár a szívósabb pajzstetűvel is.
3. Mire lehet még használni az ecetet?
Az ecet nem csak az imént említett problémára szuper megoldás, de akár a rozsdagomba ellen is bevethetjük! Amennyiben erre a célra szeretnénk felhasználni az ecetet, akkor érdemes minden liternyi permetező vízhez csupán egy evőkanállal adnunk. Fokozottan figyeljünk oda, hogy ennél nagyobb mennyiségben sose használjuk, ugyanis amennyiben az oldat túlságosan ecetes lesz, az nem csak a rozsdagombát fogja eltüntetni, de akár még növényünkben is könnyedén kárt tehet.
4. Gyógynövények minden mennyiségben
Szintén remek megoldás, ha növényedet valamilyen gyógyteával permetezed le. Közülük is a legjobb a kamillatea, a cickafark főzet, valamint a zsurló készítmények – amennyiben ezekkel permetezzük le növényünket, nem csak szintén a kártevőket leszünk képesek megelőzni, de segíthetjük növényünk fejlődését is, arról nem is beszélve, hogy sokkal ellenállóbbá válik tőlük szobanövényünk.
5. A talajban lakó kártevők ellen
Akadnak sajnos olyan kártevők is, akik a talajban húzzák meg magukat. Amennyiben tőlük szeretnél megszabadulni, akkor érdemes a talajba 2 – 3 centi mélyen néhány gerezd fokhagymát, esetleg egy-egy szelet banánhéjat dugni.
Az is hatásos lehet, ha néhány szelet krumplit szórsz a talajra. Ennek a kukacok például nem fognak tudni ellenállni, és azokba fognak majd áttelepülni – ekkor már könnyedén csak kidobjuk a krumpli szeleteket, és meg is szabadultunk tőlük.