A megfelelő gyógynövények olyan hatékony és természetes ápolást nyújthatnak, amiről a fürtök olykor csak álmodozhatnak - különösen a hideg évszakban.
Több ezer hasznos gyógynövény létezik, amelyeket gyógyászati és kozmetikai célokra használnak. Ezek közül választotta ki a MAKEUP webáruház a TOP 5 leghatékonyabb, legismertebb és bevált gyógymódot.
Viszont mielőtt gyógynövényeket használnánk, ne feledkezzünk meg allergiatesztet végezni egy kis területen. Amennyiben vörösség vagy kellemetlen érzés keletkezik, azonnal le kell öblíteni a terméket. Amennyiben kipróbálnánk a professzionális hajápolás mellett a házi készítésű hajpakolásokat, érdemes a következő gyógynövényekből főzetet, maszkot készíteni.
Levendula
Ha nyugtató hajgyógyító növényt keresünk, a levendula a megfelelő út. Segít normalizálni a zsíros fejbőr egyensúlyát, puhítja a bőrt, megszünteti az irritációt és a viszketést.
Körömvirág
A körömvirág egy jól ismert növény, sárga-narancssárga virágokkal. Ennek a gyógynövénynek a kivonata vagy főzete alkalmas a fejbőr irritációira, szárazságra és korpásodásra. Lehetővé teszi a sérült szálak helyreállítását, táplálását a gyökértől a hegyekig, puhává és kezelhetővé teszi.
Csalán
Ki ne hallott volna az olyan népszerű növény előnyeiről, mint a csalán? Talán a bőrön kellemetlen érzést okoz, hajöblítő formában azonban csodákra képes. A csalánfőzet segít a törékenység és a haj hasadása ellen ellen, képes ragyogást kölcsönözni a tincseknek és normalizálni a zsíros fejbőr egyensúlyát.
Menta
A menta nem csak főzésre és ivásra jó. A borsmenta hajpakolás segít a korpásodás leküzdésében és erősíti a haj gyökereit. Sok korpásodás elleni sampon hatása hasonló hatásra épül. Gyakran mentolt tartalmaznak az összetételükben, és kissé hűsítik a fejbőrt.
Rozmaring
A rozmaring kivonatot hagyományosan zsíros hajápoló termékekben használják. Ezenkívül a rozmaring elősegíti a haj növekedését és megakadályozza a hajhullást. Tehát ez a növény nem csak a hús és a burgonya fűszereként hasznos.