A világ tele van olyan hellyel, ahova az ember szívesen elmenne életében legalább egyszer. Ilyenek a csodálatosan szép, világhírű vízesések is, melyekből rengeteg található földünkön. Most bemutatjuk az öt legszebbet belőlük. Ti melyiknél jártatok már vagy melyiket látnátok szívetek szerint élőben is?
Lapozz tovább és ismerd meg a világ legszebb vízeséseit
Helyi elnevezése Mosi-oa-Tunya, melynek jelentése mennydörgő gőzölgés és robajló füst. Neve onnan ered, hogy a víz 100 méteres mélységbe alázúduló hangját 300 méteres párafüggöny egészíti ki. 1989-ben az UNESCO a Világörökség részeként nemzetközi védelem alá helyezte. A Viktória-vízesés a világ legszélesebb vízesése a maga 1708 méteres szélességével, magassága 60-110 méter között mozog. A vízesés alatt a víz 25-75 méter széles szakadékba jut, innen egy merőleges, 65 méter széles és 120 méter hosszú csatornán áramlik ki. 1855-ben David Livingstone volt az első európai, aki megpillantotta a Zambézi folyó nagy vízesését, melyet az akkori brit királynőről nevezett Viktória-vízesésnek. A zuhatag közelében található a világ legnagyobb és legidősebb baobabfa példánya. A hatalmas majomkenyérfa volt a találkozási pontja korábban az idetévedő kereskedőknek, kalandoroknak és utazóknak egyaránt.
A Niagara-vízesés egy hatalmas vízesés együttes a Niagara folyón. Két fő részből áll, a Patkó-zuhatagból a határ kanadai oldalán valamint az Amerikai-zuhatagból az amerikai oldalon. A vízesés az utolsó jégkorszakban formálódott, a víz az újonnan létrejött Nagy-tavakból vájt utat magának az Atlanti-óceán irányába. Szélessége nagyjából 1200 méter, magassága 50 méter. Több mint 168000 köbméter víz zúdul le minden percben magas vízállás esetén, ez a legmagasabb vízhozamú vízesés Észak-Amerikában. Környezete csodálatosan szép, vonzó, évente több millióan látogatják a világ minden pontjáról, nem régen építették meg a 160 méter magas Skylon-tornyot, melynek teljesen körbe forgó éttermében eltölthettünk egy romantikus vacsorát is.
Az Iguazú folyón található 80 százalékban Argentína, 20 százalékban pedig Brazília határán. az Iguazú Nemzeti Park területén. A vízesés 270 különálló zuhogóból és kisebb vízesésből áll, maximum 85 métert esik, átlagosan 60 métert. Legmagasabb az Union, a hol a víz a látványos Ördögtorok-szakadékba zuhan. 1934-ben a vízesések védelmére Nemzeti Parkot hoztak létre, ezután az UNESCO is elvette a Világörökségi listára. Szélessége 2700 méter, ezzel a világ legszélesebb vízesése.
A világ legmagasabb vízesése, Venezuela keleti részén, a Canaima Nemzeti Parkban található. Magassága a teljes szintkülönbségeket számítva 980 méter, ezen belül a víz megszakítás nélkül 800 métert zuhan egy szikla peremig, melyen átbukva 180 métert zuhan a hegy lábáig, egy hatalmas sziklamedencébe. Csodálatos látványt nyújt. 1933-ban James Angel, a világháborút megjárt pilóta fedezte fel. A vízesést nem könnyű megközelíteni, mivel nem vezet közút a közvetlen közelébe, így vagy kis repülőből vagy egy kisebb hajó fedélzetéről nézhetjük meg a zuhatagot.
Európa legnagyobb vízeséseként tartják számon. Svájc északi részén található. Európa egyik legcsodálatosabb természeti képződménye. A zuhatag mindössze 23 méter magas és 150 méter széles, de környezete gyönyörű szép. A helyet rengeteg turista látogatja minden évben, csónakkal és gyalogosan is könnyen megközelíthető.