Ma már rengeteg állat veszélyes lehet, a listában szereplők pedig a legveszélyesebbek, rengeteg emberrel végeztek már. Néhányan közülük csodálatosan szépek, azonban a látszat sokszor csal, jobb, ha óvatosak vagyunk.
A listában szereplő állatokat látva lehet, hogy meg fogsz lepődni, mert nem gondolnád némelyikről, hogy halálos lehet. Pedig az és nem is akármennyire!
Lapozz tovább és ismerd meg a világ leghalálosabb állatait
Ez a skorpió rendkívül mérges fajta, elsősorban Észak-Afrikában és a Közel-Keleten találkozhatunk velük. Ezeken a helyeken viszont ez a kis állat felelős a skorpiókkal kapcsolatos halálesetek 75 százalékáért.
Az egészséges felnőttek általában csak megérzik a csípést, de elviselik a fájdalmat, a gyerekek és a fiatalok először lázasan szenvednek, majd később görcsök gyötrik őket, kómába esnek lebénulnak, majd megfulladnak a tüdőben felgyülemlett méregtől.
A afrikanizált méh az egyik leghírhedtebb hibrid rovar. A háziméh két aljfajából, az európai-, és afrikai háziméhből hozták létre. A kísérlet balul sült el, ugyanis ez a rovar sokkal agresszívabb európai társainál, genetikailag kevert gyilkos méhet hoztak létre, azóta pedig egyre jobban terjed el. A raj könyörtelen, képes áldozatait üldözni mérföldeken keresztül.
Egy csepp méreg elegendő ahhoz, hogy 20 emberrel végezze. Néha cigaretta csigának is nevezik, mivel sokak szerint annak, akit megcsípett, csak arra marad ideje, hogy kifújja a füstöt, mielőtt leáll a légzése.
A kúpcsiga mérgével szemben nem létezik ellenszer. Szorítókötés, mozdulatlanság és mesterséges lélegeztetés az, ami segít.
A világ egyik legismertebb ragadozója, a közhiedelemmel és a filmekkel ellentétban azonban nem emberevő. Az emberek ugyanis túl csontosak, és általában az első harapás után hagyja tovább vérezni az embereket a vízben.
Mivel soha nem háziasították, rendkívül kiszámíthatatlan teremtmény, nem mindig kedves az emberekkel. Afrikában emlegetik fekete halálként is, és annyi halálesetért felelős a kontinensen, mint az összes többi állat együttvéve.
A tenger fenekén álcázza magát, eléggé csúnya pusztítást képes véghez vinni. Kevesebb, mint 1 tizedmásodperc alatt képes megölni a felé közeledő halakat és megenni.
Az egyik legfélelmetesebb teremtmény a világon, egyes szakértők szerint a halál megtestesítője. Afrikában számos mítosz és legenda övezi, széles körben ismert agresszivitása, hihetetlen gyorsasága. Anélkül is támad, hogy provokálná bárki is, marása pedig halálos.
A világ számos pontján hallhattunk már rinocéroszok által okozott halálesetekről. Nem is csoda, mivel ezek az állatok gyengén látnak, könnyen megijednek bármitől, és ha megijed, akkor elkezd rohanni, nehéz kikerülni egy ekkora állatot, amelyik ráadásul gyorsan közeledik felénk.
Az egyik legmérgezőbb élőlénynek tartják a világon. A méreg megbénítja a rekeszizmokat, leáll a légzés.
Néhány oroszlán aktívan keresi az emberi zsákmányokat is. Az egyik leghíresebb eset az voltt, amikor 1898-ban az afrikai oroszlánok 28 emberrek végeztek.
Viszonylag félénk, ritkán támad emberekre, de ha támad, akkor az végzetes. Mérge bénít, az áldozatok lassan halnak meg, elvéreznek.
A nagy vérszívások következtében a legnagyobb hordozója az álomkórnak, és így közvetlenül felelős negyed millió ember haláláért.
A legtöbb kigyó által okozott halál hozzájuk fűződik. A legtöbb példány olyan helyen kerül elő, ahol nem megfelelőek az egészségügyi szolgáltatások, így az áldozatok lassan elvéreznek, néhány hét alatt.
Amikor megsebesülnek, akkor válnak a legveszélyesebbekké. Nem csak gyorsak, hanem erősek is.
Több embert ölnek meg évente, mint a krokodilok és a cápál együtt véve. A világ legmérgesebb állataként is szokták emlegetni. A mérge olyan erős, hogy egyes esetekben még a partig sem ér ki az áldozat.
A komodói varánusz nem nagyon válogatós megeszik mindent, bivalyokra, madarakra vadásznak. Bámulatos vadászok, lassan, csendesen osonnak a kiszemelt áldozato közelébe, ezután pedig a torkának esik és gyorsan végez vele.
Ezek a ragadozók óvatosak az emberekkel kapcsolatban, naplemente után azonban előkerülnek.
Ellentétben a többi ragadozóval, a jegesmedve nem fél az embertől. Megesznek mindent, ami tartalmas, beleértve más jegesmedvét is. Általában nem ölnek embereket, mert nincs sok belőlük.
Az egyik legkisebb állat a világon, mégis ez az egyik legeszélyesebb. Úgy becsülik, hogy nagyjából évente 2-3 millió haláleset fűződik a szúnyogokhoz.
A világ legnagyobb szárazföldi állata, agresszív és vad. Rengeteg állatot, köztük orrszarvúkat taposnak halálra.
További képek