8. Használj párásítót
A párásító nedvességet adhat a száraz téli levegőhöz, és megakadályozhatja a kényesebb növények leveleinek barnulását. Ráadásul jót tesz a tüdőnek is.
9. Óvakodjunk a kártevőktől
A téli kártevők veszélyesek lehetnek az ablakban lévő növényekre. Ha megtalálják a virágokat, onnan akár az egész házban könnyen elterjedhetnek. Alkalomadtán ellenőrizd növényeidet, figyelj például az atkákra. Ha problémát észlelsz, azonnal kezelni kell.
10. Extra vizet adjunk, ha elutazunk
Ha két hétre vagy többre elutazunk, nem árt megszegni a víz-szabályt, és egy kis extra öntözést kell adni a növényeknek, hogy egészségesek maradjanak.
11. Kerüljük el a túl magas hőmérsékletet
Míg sok kertész amiatt aggódik, hogy megfagynak a növények, néhányan a túlzott melegre nem figyelnek. Ne helyezd a növényeket fűtőtest vagy kandalló mellé, ahol kiszáradhatnak, használj inkább virágállványt.
12. A fagyos éjszakákra ne hagyjuk növényeinket az ablak mellett
Az ablakok közelében lévő levegő veszélyesen lehűlhet a növények számára, ha a külső hőmérséklet éjszaka lecsökken. Megoldható úgy is, hogy a növényeket letakarjuk például újságpapírral éjszakára, de sokszor egyszerűbb félretenni őket.
13. Túl sok növényt kell bevinni? Alakíts ki nekik egy szobát
Ha büszkélkedni szeretnél bent az összes terasznövényeddel, fontold meg, hogy egy teljes szobát átalakítasz csak a számukra. Így megfelelően tudod szabályozni számukra a hőmérsékletet és környezetet. Mindenképpen szükséges viszont sok ablak.
14. Rövid napok esetén biztosítsunk a fényt
Ha a nappalok különösen rövidek és tájolás szerint is sötét a szobánk, fontold meg a LED-es világítást, amellyel extra fényt szolgáltathatsz növényeidnek. És ne feledd, hogy a fény színe befolyásolja a növények növekedését.