Mindannyian láttuk már, hogy a természet milyen különös dolgokra képes. Egyesekhez kegyes volt az élet, másokhoz már kevésbé. Összegyűjtöttünk néhányat, a világ legelképesztőbb fajai közül, amin neked is tátva marad majd a szád. Nézd meg te is ezeket a furcsa állatokat.
Ili pika
Ez a különös ewokmaci szerű állat Kína északi részén él, és rendkívül ritka. Populációjuk a globális felmelegedés következtében egyre jobban fogyatkozik. Ma már kevesebb mint ezer példány él belőle. Az állatot csupán 1983-ban fedezte fel egy környezetvédő, Li Weidong, aki rendkívül aggódik a faj fennmaradása miatt. Különlegességüket az adja, hogy az elmúlt 20 évben, most először sikerült lefotózniuk.
Pinocchio Béka
Nevét a furcsán deformált orráról nyerte, valószínűleg a fák lombkoronáin vernek fészket, amiket nagyon nehéz felkutatni. Érdekessége, hogy mikor a hím egyed el akarja csábítani a nőstényt, akkor furcsa, pinocchio szerű orrát elkezdi emelgetni.
Piszeorrú majom
Ez a legritkább főemlős a világon. 2010-ben fedezték fel Burma északi részén. Orra különös formája miatt, a majom minden alkalommal tüsszög, ha esni kezd.
Handfish
A National Geographic kutatói is megerősítették a felfedezést, miszerint a Tasmánia partjainál 1999-ben felfedezett halfajta az uszonyait járásra használja. Az eddig ismeretlen, csak az őslakosok által látott vízi állatot e-tulajdonsága miatt handfishnek, vagyis kezeshalnak nevezték el.
Hondurasi fehér denevér
A hondurasi fehér-denevér egy hófehér bőrű denevér, sárga orral és fülekkel. Apró, csak 3,7-4,7 cm hosszú. A Heliconia fa leveleiből sátrat épít, hogy óvja lakhelyét a trópusi felhőszakadásoktól.
Dumbo polip
Két nagy fülre hasonlító uszonyáról kapta a nevét. A Csendes-óceán keleti területein él ez a különleges polipfaj, 300-5000 méteres mélységben. Általában maximum 20 centiméterre nő meg, ám a legnagyobb ismert állat testhossza 1,8 méter, tömege pedig 5,9 kilogramm volt.
Salp
Ez az előgerinchúros állat a vízben levő szén-dioxiddal táplálkozik, amelyet átlátszó testükön keresztül pumpálnak át. Sokat köszönhetünk nekik, mert csökkentik a CO2-koncentrációt a vízben és levegőben egyaránt.
Rózsaszín szemű szöcske
Ezt a szöcskefajt 2010-ben fedezte fel egy kutatócsoport Pápua Új-Guineában, a Muller Range hegyekben.
Rózsás kékrák
Ezt a fantasztikusan szép, színpompás rákot 2015-ben azonosították először, Indonéziában.
Albínó kínai lágyhéjú teknős
Ezek az aprócska teknősök hosszú nyakukat és csőszerű orrlyukukat búvárpipaként használva képesek levegőzni a víz alatt.
Amazonasi folyamidelfin
Fiatal korukban világosszürkék, egy részük az évek előrehaladtával egyes egyedek rózsaszínűek lesznek, érdekesség továbbá, hogy hátúszó helyett púpjuk van. Nem olyan barátságosak és nehezebben betaníthatóak mint a többi delfin, ezért csak ritkán tartják őket fogságban.