Milyen is egy hidegtűrő virág, miket érdemes a hidegebb időszakban nevelni környezetedben? Alábbi cikkünkben segítünk, most megtudhatsz mindent a hidegtűrő virágokról.
Egyszerűen kifejezve, hidegtűrő virágoknak azokat hívjuk, amelyek eltűrik és átvészelik az alacsony hőmérsékletet és a hűvös, fagyos téli időjárást. A lágy, egynyári növényekkel ellentétben, ezekben a növényekben nem tesz kárt a hó és a fagy. Megismerkedni ezekkel a virágokkal a legegyszerűbb módja annak, hogy kibővítsük az évi termőidőszakot. Így a kertészek gyönyörködhetnek majd virágágyásaikban késő ősszel és kora tavasszal is. Egyes éghajlatokon, a hidegtűrő virágok egész télen folyamatosan virítanak. De melyikek is ezek a téli fajták?
1. Ternye
Az illatos ternye vagy mézvirág néven is ismert alacsony növésű virág hihetetlenül jól bírja a hideget. Melegben is ugyanúgy kinyitja virágait, emiatt bármelyik időszakban gyönyörű alkotóeleme lehet virágágyásainknak és virágtartóinknak. Számos kertész ajánlja, hogy járdák vagy kerti ösvények mellé érdemes ültetni a ternyét, ugyanis elhaladva mellette, érezhetjük majd kellemes, édes illatát.
2. Egynyári lángvirág
Hívhatnánk örök lángvirágnak is akár. Ezeken a rövid szárú növényeken bőséges mennyiségű fürtös virágra lehet számítani. Ültethetjük ősszel és tavasszal is, korai virágzásúak. Vázában is nagyon sokáig megtartja szépségét, ezért vágott virágként is közkedvelt.
Szeretnéd jobban megismerni a cikkünkben említett növényeket? Tekintsd meg akkor mostani galériánkat!
3. Búzavirág
A hidegtűrő növények között a búzavirág az egyik legerősebb, következetesen állja ki a téli megpróbáltatást az őszi ültetés után. Amikor visszatér a tavasz, a kertész gondozók biztosan el lesznek kápráztatva az óriási kék virágtömegtől. Gyógyhatása miatt is érdemes tartani, gyulladásgátló, borogatószer. Teába csak más keverékek adalékaként fogyasztható, önmagában nem szabad kifőzni.
4. Körömvirág
Ennek a fagytűrő növénynek nem csak szépsége miatt érdemes helyet szorítani a virágágyásunkban, hanem gyógyító hatásai miatt is.