Online tanácsadás
Tisztelt Dr Némethy Zsuzsanna:
Kérdésem a következő,tavaly a krizantém virágon "októberben" találtam elég sok zöld hernyót,milyen rovarölő szert,vagy lepke csapdát javasol.
Szeretnék előre felkészülni.
Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel: Szántó Károly
Kedves Szántó Károly!
Nagy valószínűséggel a gyapottok bagplylepke lárvái rágják meg a krizantémum virágait. A kártevőnek 3-4 nemzedéke fejlődik ki tavasztól őszig, az utolsó nemzedék lárvái szokták a rendszeresen öntözött (zsenge) kertészetei növényekre, azok virágaira ráhúzódni nyár végétől.
A Növényvédelmi Kutató Intézet által működtetett web-shopban lehet vásárolni a gyapottok-bagolylepke fogására alkalmas csapdát: van olyan csapda, ami a rajzás megfigyelésére alkalmas (RAG csapda), míg a VARL+ csapda nagy tömegű kártevő gyérítéséra is alkalmas a rajzás megfigyelése mellett.
A honlap címe:csalomon.shp.hu, az ár tartalmazza a szállítás költségét is.
Rovarölő szerek közül a Runner,a Gazella és/ vagy a Mospilan használata eredményes, de csak akkor, ha a fiatal, 1 cm-nél kisebb lárvák ellen alkalmazza.
Üdvözlettel: Dr. Némethy Zsuzsanna