Online tanácsadás

Dr. Némethy Zsuzsanna válaszol

Tisztelt Dr. Némethy Zsuzsanna!

Kertünkben elszaporodó rágcsálók ellen (végső elkeseredésünkben) mérget tettünk ki a kertbe egy láda alá. A méreg neve Ratata, hatóanyaga bromadiolon. Valahogyan sikerült a rágcsálóknak a dobozt kihúzni a talajra, és szerte szórták a kertben. Fogalmam sincs hogyan történhetett, a láda két oldalán épp annyi kis lyuk volt, amin esetleg egy patkány, de egy macska már nem férhetett be. Szóval a méreg kikerült a talajra, és az eső jól beleverte még ráadásul a földbe. Mit tudok ilyenkor tenni ezzel a földdel, ami rágcsálóirtóval szennyezett lett? Van valamilyen negatív hatása a földre, vagy lebomlik ez az anyag? A szennyezett területre ezek után nem tehetek haszonnövényt? Felszívódik a növénybe vajon ez a szer? A rágcsálókkal már nagyon régóta küzdünk, a csapdákat elkerülték, a füstölő és hasonló "csodaszerek" semmit sem értek. Föld felett is látható járatokkal van tele a kert, lehetetlenné téve a kertészkedést. A járatok olyanok, mint a kis "metróalagutak", behálózzák az egész kertet. Ha tud tanácsot adni, hogy mit is tegyek nagyon hálásan megköszönném.
Üdvözlettel Hajnal Árpád


Kedves Hajnal Árpád!



A rágcsáló  a patkány?, Az alkalmazott szert az ellen árusítják. Vérzékenységet okoz az emlősőknél, így az embernél is, ez okozza a halálukat. Nem tudom, hogy mennyi idő alatt bomlik le, de 2-3 hónapig ne hasznosítsa a területet.



Sajnos nem derül ki, hogy a rágcsáló valójában patkány, egér, ürge, pocok, netán földi kutya. Előbb azt kellene megállapítani, mert hatékony védekezést csak annak ismeretében lehet elérni. Patkány esetén lépjen kapcsolatba hivatásos rágcsáló írtó céggel vagy vállalkozóval,  segítségükkel biztos lesz  az eredmény.



 



Üdvözlettel:  Némethy Zsuzsanna



kertészeti növények növényvédelme
Vissza a kérdések listájához