Kavicsok és sziklák a mediterrán kertben
A Földközi-tenger partvidéke tele van sziklákkal, ami már önmagában hangulatot kölcsönöz ennek a környéknek. Ezt a hangulatot saját mediterrán kertedben is megteremtheted, ha szerzel néhány nagyobb sziklát díszítés gyanánt, és elszórsz némi kavicsot. A kavicsos részek a gyomok nem tudnak a felszínre törni, a víz azonban kényelmesen elfolyik közöttük. A tekergő kavicsos és köves járdáktól még a szűkebb kertek is tágasabbnak tűnnek. Ha van elég helyed, érdemes a járda végére egy padot is elhelyezni.
Vizes díszek
A vizes díszek szintén a mediterrán kertek jellemző elemei. Egy szökőkút halk csobogása nyugtató hatással bír, és még izgalmasabbá teszi portádat. Ez a szerkezet lehet egyszerű, néhány szintes kialakítású, vagy egy személyre szabott mestermű is, kerted központi díszeként. Afféle extra bónuszként a szökőkutak a nyáron lehűlni vágyó madarakat is vonzzák, még több életet varázsolva ezzel kertedbe. Persze nem muszáj szökőkúttal megoldani a vizes díszek kérdését – egy egyszerű halastó is tökéletesen megfelel erre a célra, is abba is szerelhetsz valamit, amitől csobogni kezd.
Mediterrán kertek városi környezetben
A mediterrán kertek nem csak azok kiváltságai, akik nagy vidéki portával rendelkeznek. Ha városiasabb környezetben élsz, akkor sem kell lemondanod Dél-Európa hangulatáról. Növényeidet sokféleképpen elhelyezheted. Virágládákban az ablakpárkányon, a járdák mentén, és így tovább. A Földközi-tenger térségében élők pontosan tudják, hogy hogyan használják ki birtokuk minden zegét és zugát.
Virágok az ablakokban, vagy az épületek oldalára felfüggesztve, felfuttatott növények fali lugasok mellett, és így tovább. Egy kreatívan kialakított mediterrán kert még a szűkösebb helyeket is nagyobbá varázsolja – legalább is vizuálisan. Továbbá, a mediterrán növények a növénytartókra jellemző szárazabb talajban is jól érzik magukat – remek párosítás!
Forrás: Fotó: Pixabay