A kivi ültetése
Ahhoz, hogy termést hozzon a kivi növény, nagyon fontos, hogy a virágaink párban legyenek. Ebből a szempontból a metszés is nagyon fontos, hiszen az támogatja a növekedést. De ez a művelet se riasszon vissza minket a kivi termesztésétől. A kivi termesztéséhez fontos, hogy jó helyre ültessük a kivit. Egy- egy porzós növény 6-8 termő egyed beporzásához elegendő, így az egyes töveket ne ültessük két és fél méternél közelebb egymáshoz, mert akkor nem lesz elég helyük, és az ültetés legjobb időpontja a tavasz vagy a késő ősz. Mivel nem kedveli a túlzott napfényt, ezért érdemes félárnyékos helyre ültetnünk. Talaj szempontjából a jó vízgazdálkodású és nem pangóvizes területet szereti. Ültetéskor az ültetőgödörbe porhanyosítsuk el a talajt és keverjünk bele szerves trágyát.
A kivi nevelése, ápolása kertedben
A kivi metszésével óvatosan kell bánni, hiszen akár az összes termőrügyet el tudjuk távolítani, ha a vesszők rövid csapra történő metszését alkalmazzuk. Ezért a kivi metszése csak ritkításból és hajtásválogatásból kell állnia, ha sok termést szeretnénk szüretelni. Csak a már letermett vesszőket vágjuk vissza, hogy kicserélődhessen újjabbakra.
Amennyiben idén ülteted el akivit, akkor csak a következő évben kell metszened, amikor is a egy erőteljes rügy fölött, 20-30 centis magasságban, az ebből előbukkanó hajtást kell használni a leendő törzs kialakítására, amihez szükség van egy 5 méteres hosszú karóra, mert a kivinek szüksége van egy támrendszerre, amin majd elkezd majd szerteágazva növekedni. Ha egy madzagot feszítesz ki a támrendszerre, akkor a kivi kedvére futhat.
A kivi vízigénye
A kivi rendkívül a vízigényes növények csoportjába tartozik, így nyáron akár kétszer, de inkább háromszor is meg kell locsolni. Nem szabad hagyni, hogy a talaj kiszáradjon alatta, ezért érdemes mindig fellazítani a felsőréteg talajt. Kapáláskor óvatosnak kell lenni, hiszen a kivi gyökerei nem helyezkednek el túl mélyen, ezért könnyen megsérülhetnek, ha figyelmetlenek vagyunk.
A kivi szüretelése
Mivel a kivi utóérő gyümölcs ezért nem a teljes érési állapotában kell leszedni, hanem még keményebb állapotában, ami aztán szépen megpuhul. A fagyok előtt mindenképp ügyeljünk rá, hogy védett helyre kerüljön, de egyébként hidegebb helyeken akár hónapokig is eláll. A kivi állaga akkor tökéletes, ha egy érett őszibarackhoz tudjuk hasonlítani.