A melegség és fény ugyanis arra ösztönzi ezeket a növényeket, hogy vékony, zöld indáikkal képesek legyenek gyorsan fejlődni, kúszni, s bármit körül tudjanak ölelni, ami az útjukba kerül. Rendkívül gyorsan képesek elérni a 15 métert is akár a számukra megfelelő környezetben, ezért is célszerű, érdemes ültetésükkor egy rácsot, vagy bármilyen támaszt nyújtani nekik a mászáshoz.
Cserépben való nevelésük is egyébként lehetséges, amennyiben egy teraszon szeretnéd élvezni látványát. Bár nem fejleszt magának a növény annyi szárat, illetve rengeteg levelet, mintha szabadföldbe ültetnénk, mégis, ha begyökerezik megfelelően, akkor képes lehet hamarabb virágozni, még a szezon elején. A különbség viszont az, hogy ilyenkor a sok inda, illetve levél hiányában a virágzása is másképp mutatkozik meg.
A holdvirágok inkább a nedves talajt részesítik előnyben, s a teljes napon képesek gyorsan elhervadni, amennyiben nincsen állandó vízkészletük. Viszont, ha megtörténik a hervadás, amint elegendő mennyiségű vízhez jutnak rövid időn belül, szinte azonnal helyrejönnek.
A rendszeres trágyázás is fontos, főleg, ha cserépben neveljük növényünket. Ehhez érdemes elkerülni a nitrogénban gazdag trágyákat, mert azok bár több levelet fognak eredményezni, de annál kevesebb virágot, szegényesebb virágzást. Válassz olyan fajtát, aminek magas a foszfortartalma.
Ajánlatos egyébként a holdvirágot más kúszónövények társaságában ültetni, mint például a hajnalkáéval, vagy a trombitafolyondáréval, hiszen így virágzásuk felváltva fog megtörténni.
Habár az olyan területeken, ahol a tél enyhébb, nincsenek nagyobb fagyok, a holdvirágot évelőként kezelik, mégis inkább egyévesnek tekintik, és minden évben újra ültetik. A melegebb éghajlaton képes saját magát újra vetni, így, ha nem szeretnéd, hogy ez megtörténjen, akkor érdemes kiirtanod. Arra viszont fokozottan figyelj oda, hogy magjai mérgezőek amennyiben szájba kerülnek, így érdemes azokat távol tartani mind a gyermekektől, mind a háziállatoktól.
Te ismerted ezt az este virágzó szépséget?