Fácántenyésztés - Fácánok zárt téri tenyésztése
A zárt téri tenyésztelep helyének megválasztása a tenyésztés eredményességének szempontjából nagyon fontos. Ügyelni kell a talaj lazaságára, és hogy kissé lejtős fekvésű legyen a terület a víz elvezetése miatt. A mély, hideg, kötött talajon a fertőző betegségek és a paraziták gyorsan elszaporodhatnak. A fácántelep nagyságát az határozza meg, hogy milyen mennyiségű végterméket kívánunk előállítani. 1 m2-en kb. 2 db fácánnal kell számolni. A tapasztalatok azt mutatják, hogy munkaszervezési és ökonómiai szempontból a 8000-10 000 db-os tojótörzsanyaggal működő tenyésztelepek a legmegfelelőbbek.
Fácántenyésztés - Tojástermelés
Tojástermelésre egészséges, jó tollazatú, közepes testsúlyú, jó tojástermelő képességgel rendelkező, kb. egy éves madarak választanak ki. A voilerekben 1 kakas, 5 tojó ivararányt alakítanak ki. A fácán zárt téri tojatásának különböző módszerei és eszközei vannak, talajon elhelyezett stabil vagy mobil tojatóvolierekben és sodronyos, elemes volierekben. Talajra tojatáskor egy fácánra két négyzetméter területet szánnak, rendszerint 2 x 4 m-es alapterületen 1 kakas, 6 tojó ivararányban.
A sodronyos tárolóvolierek 2 vagy 3 emeletes megoldásban készülnek, kétoldali tojáskigurulási lehetőséggel. Az állatokat 180 x 400 cm alapterületen 1 kakas, 7 tojó ivararányban helyezik el. A fácán tojatható közös vagy falkás volierekben is. A tojatóvolierekben etetők, itatók elhelyezése szükségeltetik. A tojásokat napi egy alkalommal szedik össze.
Zárt téri tojatásra a törzsanyagot márciusban telepítik ki. A tojástermelés április első hetétől június végéig tart. A fácán tojástermelése ciklikus. A tyúk 3–4 napig tojik, majd 2–3 napot pihen. 90 nap alatt mintegy 50 db tojást képes rakni. Ennek megoszlása áprilisban 35%, májusban 47% és júniusban 17%. A fácán tojástermelése fenntartható a téli hónapokban is napi 15 órás megvilágítással.