Az F1 növények hátrányai - A legtöbb F1 növény terméketlen
A legtöbb F1 növényt lehetetlen hagyományos módszerekkel szaporítani, ami sokak szemében óriási hátrányt jelenthet. A legtöbben szeretnek elrakni az adott év magjaiból, hogy a következő szezonban újra elültethessék kedvenc haszonnövényeiket, hiszen tudják, hogy az adott fajta garantáltan jól nő majd kertjükben.
Azok az F1 magok, amelyek képesek kicsírázni, általában nem ugyan olyan növényekké fejlődnek ki, mint amilyenből begyűjtötték őket. Egyes magtermelők szándékosan teszik ezt, hogy hibridfajtáikat ne lehessen lemásolni.
Az F1 növények hátrányai – Az F1 növények drágábbak
Az F1 magok lényegesen drágábbak lehetnek, mint más fajták, mert sokkal többe kerül kitenyészteni és előállítani őket. Ezzel szemben az örökségfajták azért a legolcsóbbak, mert nem kell mást tenni értük, csak begyűjteni az adott év terméseit.
Az F1 magokhoz vezető út azonban összetett és munkaigényes, már ha csak a kézi beporzást vesszük példának. Az F1 magok költségeit tovább fokozza, hogy minden évben újra kell vásárolnod őket, hiszen, mint olvashattad, az otthon termett magokból nem tudod tovább szaporítani palántáidat.
Az F1 növények hátrányai - Enyhébb íz
Egyesek nem kedvelik a hibridfajták ízét. Valóban előfordulhat, hogy az egységesség és más jellemzők összevonása érdekében fel kell áldozni valamicskét a termések ízéből, de ez már szubjektív kérdés.
Nem muszáj választanod
Sehol sincs megírva, hogy egy kertben nem ültethetsz örökségfajta és hibrid növényeket is. Lehet, hogy már most is ezt teszed, csak éppen nem tudsz róla. Kísérletezz, és tapasztald ki, hogy mi válik be a legjobban számodra. Egyetlen útmutató sem képes minden lépést a te kerted szerint elmagyarázni, ezért fontos, hogy megismerkedj saját birtokoddal, hogy kihozhasd belőle a legtöbbet!
Forrás: Fotó: Pixabay