A következő cikkben bemutatjuk nektek a bodzát, illetve remek bodzás recepteket mutatunk.

Így használd fel a bodzát!

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
hirdetes
Így használd fel a bodzát!

Bodzavirág szörp

Hozzávalók: 40-50 ág bodzavirág tányér, 4-5 darab citrom, 2,5-3 kilogramm cukor vagy méz, 20-30 szem citrompótló.

Elkészítés

A bodzavirágokat helyezzük egy nagyobb fazékba, öntsünk rá vizet, annyit, hogy az ellepje teljesen. Szeleteljük fel a citromot, majd adjuk hozzá, ezután keverjük meg, és fedjük le egy fedővel. Nincs más dolgunk, mint berakni a konyhába, vagy a pincébe és állva hagyni 1-2 napig.

Ezután szűrjük le lehetőség szerint egy sűrűbb szövésű gézanyag segítségével, majd ismét öntsük egy nagy fazékba, ekkor adhatjuk hozzá a cukrot és a citrompótlót. Ha benne van minden, keverjük el ismét, majd forraljuk fel. Fontos, hogy még forrón öntsük bele az üvegekbe, amiket zárjunk le jó erősen, ezután tegyük bele szárazdunsztba. Másnap az üvegeket már elhelyezhetjük a spájzban. Fogyasztása vízzel hígítva, esetleg mentalevéllel javasolt.

hirdetes

Bodzalekvár recept

Hozzávalók: 1-2 kilogramm bodzaszem, 30-40 dekagramm cukor, fél rúd vanília, 1 citrom.

Elkészítése

Öntsünk a befőző edénybe 1 deciliter vizet, majd öntsük bele a megmosott bodzaszemeket is és forraljuk fel. Amikor már forr, adjuk hozzá a cukrot, a vaníliát és a felkarikázott citromot. Kevergessük folyamatosan 40-50 percig, ha ezzel is megvagyunk, akkor nincs más dolgunk, mint üvegekbe tölteni, majd jól lezárni és száraz dunsztba helyezni. 

Bodzapálinka

Hozzávalók: 40-50 darab bodzavirág, 3-4 liter víz. 50 gramm citromsav, 2-3 üveg pálinka.

Elkészítés

A bodzavirágokat semmiképpen ne mossuk le, mert különben elveszítjük az íz világát, rázogassuk le róla a bogarakat, mást ne tegyünk. Helyezzük egy zárható üvegbe a vizet, a citromsavat és a virágokat, zárjuk le egy napig. Másnap szűrjük le és öntsük ezt a vizet a pálinkához és a cukorhoz, majd jó alaposan keverjük össze. Akár már aznap fogyasztható. Fontos, hogy egy évig fogyaszthatjuk, ha hűvös helyen tároljuk. 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Rovarölo Tagló

Folyékony rovarölő permetezőszer kalászosok, kukorica és repce kártevői ellen.Hatóanyag:... Tovább

fermentálás (erjesztés)

különböző mikroorganizmus-tenyészetek létrehozása. Célja, hogy a tenyészet szervezetei... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem