Mert a kutya valóban a legjobb barátunk

T.J.Lora

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

 

Ha eddig kételkedtél volna benne, most elárulom, miért is a kutya a legjobb társ egy ember számára, s miért imádjuk őket ennyire. Ismerd meg a kutya és az ember barátságának kezdetéről szóló történetet, és ámulj el a fotókon, melyek gyermekek és kutyáik kapcsolatát örökítik meg. 

Mint a legtöbb háztáji állatot, a kutyát is több ezer évvel ezelőtt szelídítette magához az ember, azzal a különbséggel, hogy a kutya őse állítólag önként szegődött a kétlábúakhoz. Erről van egy csodálatos történet is, mely szerint az ősasszony vacsorát készített a barlangjában, s az illatra, valamint a felhalmozott csontokra egy farkas osont oda. Nem bántotta, s eleinte nem is merészkedett közelebb, csupán eltakarította az elhajított maradékokat.

Ahogy telt az idő a farkas jelenléte megszokottá vált az őscsalád közelében, s rövidesen házőrzővé vált. Az ételért cserébe ugyanis védeni kezdte a területet és jelzett, ha más ragadozó mászkált a környéken. Az ősférfi felismerte benne a lehetőséget, így hamarosan magával vitte vadászni is. Így történt hát, hogy az őskutya és az ősember szövetségre lépett.

S ez a szövetség barátsággá alakult. A kutya hűségesen védelmezi gazdáját, meghallgatja, s bár nem érti minden szavát, mégis képes enyhíteni az ember fájdalmán, magányán és felvidítani őt. Olyan társat kapunk egy négylábú képében, amilyent bizony ember személyében talán sosem találnánk. A feltétlen szeretet és odaadás már ritka, ahogy a hűség és az odafigyelés is. Mindezt egy kutya képes megadni az embernek, s ha mindössze röpke tizennégy évig is, de hihetetlenül nemes és önzetlen barátunk marad, ameddig teheti.

Persze az ember nem mindig szolgál rá ezeknek a nagyszívű állatoknak a szeretetére, de ők akkor is kitartanak mellettünk és csak ritkán hagynak el. A rossz hírű és természetű kutyák pedig nem önszántukból válnak agresszívvé és kezelhetetlenné. Minden csak a nevelésen múlik, hiszen a kutyák alaptermészete már rég nem egyezik a farkasokéval. Szükségük van ránk, s nekik is rájuk, egymás által fejlődhetünk.

S most következzen néhány elbűvölő fotó azokról a gyerekekről, akik kutyáikban meglelték a legjobb játszópajtást. Náluk bizony az egészséges lelki fejlődés garantált, hiszen egy állat sokat ad és tanít egy gyermeknek. Lapozz a képekért. 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Még több cikk

2024-09-06

Túl sok cukkini termett a kertedben? - Készíts házi lisztet cukkiniből!

Túl sok cukkini termett a kertedben idén? Készíts belőlük egészséges lisztet! Egyszerű lépésekkel bemutatjuk, hogyan hozd ki a legtöbbet a termésből.

2024-09-06

Ezért szedd fel a burgonyát a kertből a nagy esőzések előtt

Tudd meg, miért fontos a burgonyát időben felszedni a nagy esőzések előtt! Védd meg a termést a rothadástól és a gombás betegségektől a megfelelő időzítéssel.

2024-09-01

5 ok, amiért barna színű a padlizsánod (és hogyan kerülheted el!)

Miért barnul a padlizsánod? Ismerd meg az 5 leggyakoribb okot és egyszerű megoldásokat, hogy egészséges, szép termést nevelhess a kertedben!

2024-09-01

Ezt ültesd a fenyőid alá és tündérkertté változik az udvarod

Fedezd fel a legjobb növényeket a fenyőfa alá, hogy árnyékos kertedet tündérkertté változtathasd. Praktikus tippek és varázslatos ötletek várnak!

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-07-20

A tyúkok nyári gondozása, ezt add nekik a melegben

A nyári hónapokban a tyúkok különös figyelmet igényelnek, hiszen a meleg időjárás komoly kihívást jelenthet egy tyúknak. Legyen élettel teli a baromfiudvarod!

2024-08-18

Tyúk etetés és itatás: az egyszerű módszerektől a praktikus önetetőig

A tyúk gondozása egyszerűen. Praktikus önetetők és önitatók a tyúkoknak, amelyek megkönnyítik a mindennapokat és hozzájárulnak a sikeres tyúktartáshoz.

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

További cikkek ebben a témában
Állatok Érdekességek

Tovább a Lexikonhoz

inkorporáció (izotópok beépülése)

1. radioaktív izotópoknak a szájon, a légutakon, a kültakarón át felszívódással való... Tovább

leltár

egy meghatározott időben készített részletes kimutatás a mezőgazdasági vállalat... Tovább

Tovább a lexikonra