Az előttünk álló hét időjárása változatos arcát mutatja majd, hiszen ködös, nyirkos és helyenként téli csapadékkal tarkított napok várnak ránk. Nézzük meg részletesen, mire számíthatunk!
Kedden: köd, pára és helyenként ónos szitálás
A hét elején ködös és párás idő lesz jellemző, különösen a reggeli órákban. Több helyen szitálás, a fagyos területeken pedig ónos szitálás is előfordulhat, ami csúszóssá teheti az utakat. Napközben országszerte szürke, borongós időre számíthatunk, sok helyen tartósan megmarad a köd és a pára.
A délután folyamán az Északi-középhegység térségében vegyes halmazállapotú csapadék, azaz havas eső és hó is kialakulhat. A hőmérséklet maximuma 0 és 6 fok között alakul, és a légmozgás továbbra is gyenge marad.
Csütörtökön sem számíthatunk jelentős változásra: továbbra is borongós idő lesz jellemző, bár néhány helyen a nap rövid időre kisüthet. A nap folyamán elszórtan szitálás, hószállingózás várható, míg nyugat felé haladva este gyenge eső is előfordulhat. Északkeleten a nyugatias szél időnként élénkebbé válik. A nappali csúcshőmérséklet 1-7 fok között alakul.
Pénteken: gyenge hidegfront és naposabb időszakok
A hét utolsó munkanapján egy gyenge hidegfront érkezik, melynek hatására a felhőzet felszakadozhat, és a köd is oszolhat. Számottevő csapadék továbbra sem várható. Az északnyugati szél helyenként megélénkül, sőt, időnként meg is erősödik, így a naposabb területeken a hőmérséklet akár 10 fok közelébe is emelkedhet, míg a borongósabb részeken 5 fok alatt maradhat.
Hétvégére: több napsütés, de reggeli köddel
A hétvégére több napsütés körvonalazódik, különösen a déli és keleti területeken. Ugyanakkor a reggeli órákban továbbra is számítani kell pára és köd kialakulására. A hőmérséklet nappal 5-10 fok között alakulhat.
Hidegcsepp hozhatja az első hópelyheket
A keddi nap folyamán az Északi-középhegység térségében egy hidegcsepp hatására elszórtan havas eső és hó is előfordulhat. Bár komoly, megmaradó hótakaró nem valószínű, az első hópelyhek megjelenése mégis sokak számára izgalmas lehet.
Közlekedésmeteorológia: figyeljünk a csúszós utakra!