Több mint 300 túlélő ma is a csernobili katasztrófa helyszínén él - ismerd meg kik is ők!

Csernobil elhagyott túlélői

vd
Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Ismerd meg z atomkatasztrófa túlélőit

Azonban az állatokat nem lehet menteni a zónákból sajnos, mivel bundájuk és bőrük is magas sugárzással bír. Ebből kifolyólag sajnos az átlag élethosszuk nagyjából 6 év, melynél nem sok állat él tovább. Azonban nem régiben hatalmas segítséget és egy második esélyt kaptak. A rendszeresen idelátogató idegenvezetők felvették a kapcsolatot egy amerikai non-profit szervezettel, a Clean Future Funds-al, mely ipari katasztrófa esetén nyújt segítséget az áldozatoknak. A segélyszervezet felfigyelt a mára már több mint 300 példányt számláló kutya populációra és a rendszeresen idelátogató idegenvezetőkkel együtt egészségügyi segítséget és ellátást nyújtanak az itt rekedt kutyáknak.

Mivel a kutyák teljesen szelídek, így az állatorvosok könnyedén tudják őket kezelni. Megkapják a szükséges oltásokat a veszettség ellen, valamint a kötelezően előírt kombinált oltást is, valamint a központokban ivartalanítják is őket, hogy csökkentsék a szaporulatot, hiszen a kutyáknak nincsen sajnos jövőjük az elhagyott városban, főleg, hogy ekkora számban is vannak. Ahhoz, hogy élelmet és megfelelő segítséget tudjanak számukra nyújtani mindenképpen csökkenteni kell a populáció létszámát, ehhez viszont elengedhetetlen az ivartalanítás. A kormány kifejezett tilalmat rendelt el, hogy a kutyákat a zónából kimenteni nem lehet, hiszen nagyon magas a sugárzás mértéke a bundájukban és az egész szervezetükben. Ezen is próbálnak segíteni a 3 felállított központban, mégpedig úgy, hogy folyamatos megfigyelés alatt tartják a kutyákat és rendszeresen mérik rajtuk a radioaktivitást is.


Ahogy egyre több munkás tér vissza az atomerőmű körüli munkálatok miatta, a kutyáknak egyre több társasága lesz, és így egyre közelebb kerülnek ismét az emberhez. A kutatók szerint a kutyákat nem lehet teljesen eltüntetni a zónából, de minden megtesznek azért, hogy a lehető legjobb életkörülményeket biztosítsák számukra. A segélyszervezet honlapján adakozni is lehet a kutyák segélyezésére, valamint bővebb információt is olvashat mindenki a kutyák helyzetéről.
 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-05-17

Amiért az egész veteményes kert hálás lesz: Így ültess kerti büdöskét

A kerti büdöske (Tagetes) ültetése egyszerű és kiváló választás mind a díszkertek, mind a veteményesek számára. Mutatjuk miért, és hogyan ültess büdőskét!

2024-05-17

Itt az idő: kötözd le a szőlőt, hogy bőséges termésed legyen az idén!

Közeledik a nyár, így itt az idő a szőlő lekötözésére. Megmutatjuk a legfontosabb lépéseket, amivel elérheted, hogy idén neked is bőséges termésed legyen!

2024-05-16

5 különleges májusi virág, aminek illatától még a szomszéd is megrészegül

Fedezzük fel együtt a legkülönlegesebb és legjobb illatú májusi virágokat, melyeknek illata valóban részegítő tud lenni, hiszen annyira kellemesek és finomak!

2024-05-16

Uborka tápoldatozás a nagymama titkos receptjével

Így tápoldatozzunk uborkát sikeresen, a nagymamám titkos uborka tápoldat receptjével. Ez a trükk garantáltan be fog válni neked is és gyönyörű uborkáid lesznek!

2024-05-18

Virágok, amelyek különösen jól bírják a nyári hőséget

Virágzó nyár: 5+1 virág, ami nem fél a hőségtől! Színes virágözön a nyárban? Válassz hőálló növényeket! Ismerd meg a legmegbízhatóbb virágokat a forró napokra!

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

2024-04-29

Nem szabad bántani a lopódarázsat, elmondom miért

Meglepődsz! A lopódarázs nem ellenség - olvasd el, miért! Mutatjuk, miért tilos bántani a lopódarazsat, Boros Tibor méhraj befogó tippjeivel és tanácsaival!

2024-04-29

Ezért NE használj rovarcsapdát tavasszal virágzáskor

Ne öld meg a méheket! Ezért káros a rovarcsapda használata a tavaszi virágzásnál. Mutatjuk miért fontosak a méhek a beporzáshoz, és hogyan védheted őket!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

magtakarás

az elvetett —>vetőmag befedése porhanyó talajjal. Eszköze lehet a borona, a henger, a... Tovább

ancilosztomózis (ancylostomosis)

horgasfejűek okozta bélférgesség. Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Érdekességek