hirdetes

5+1 érv a csepegtető öntözés mellett a kertekben

KZs

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

A csepegtető öntözés egyre népszerűbbé válik a kerttulajdonosok körében, és jó okkal. Az otthoni kertészkedés során az öntözés kérdése mindig is központi szerepet játszik. A megfelelő öntözési módszer kiválasztása nemcsak a növények egészsége, hanem a vízfelhasználás hatékonysága szempontjából is döntő jelentőségű. Íme, 5+1 érv, amiért érdemes ezt a módszert választani a kertedben.

Először is tisztázzuk, hogy hogyan is működik a csepegtető öntözés?

A csepegtető öntözés, más néven mikroöntözés vagy csepegő öntözés, egy olyan öntözési módszer, amely a vizet lassan és egyenletesen juttatja el a növények gyökereihez. A rendszerhez szükséges vizet egy vízforrásból nyerik, amely lehet kerti csap, esővízgyűjtő tartály vagy akár kút. A vízforrásból érkező vizet először szűrőkön keresztül vezetik, hogy eltávolítsák a szennyeződéseket, amelyek eltömíthetnék a csepegtetőket. A csepegtető rendszer megfelelő működéséhez alacsonyabb nyomás szükséges, ezért nyomáscsökkentőket használnak a víznyomás szabályozására.


 A szűrt és nyomáscsökkentett vizet csöveken keresztül vezetik el a kert különböző részeire. Ezek a csövek lehetnek felszíni vagy föld alatti elhelyezésűek. A rendszer különböző zónáit szelepek vezérlik, amelyek időzítőkkel és vezérlőegységekkel szabályozhatók, így biztosítva az egyes növények specifikus vízigényének kielégítését. A csövekhez csatlakoztatott csepegtetők vagy mikroszórófejek lassan és egyenletesen adagolják a vizet közvetlenül a növények gyökérzónájába.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
hirdetes
Kertészet

Tovább a Lexikonhoz

egyedfejlődés

az egy- és a többsejtű élőlények felépítés és működési változásainak az összessége,... Tovább

gyöngytyúk (gyöngyös, Numida meleagris)

a fácánfélék (Phasianidae) családjába tartozó háziszárnyas. Vadon élő őse napjainkban is... Tovább

Tovább a lexikonra