Ismerd meg a legjobb természetes tápoldatokat - így lesznek Neked is gyönyörű növényeid, vegyszerek nélkül

Íme, a legjobb természetes tápoldatok!

Szélesi Ferenc - Főkertész, ZH
hirdetes

Neked is eleged van a méregdrága műtrágyákból, amik ráadásul alig használnak? Én már régen nem használok ilyeneket, és javaslom, hogy te se tedd! Mutatok inkább hét természetes módszert, amik sokkal jobbak és olcsóbbak! 

Használd te is ezeket a természetes tápoldatokat

Mi a baj a hagyományos műtrágyákkal?

A legtöbb műtrágyával az a baj, hogy méregdrága. Lehet ugyan kapni olcsókat is, azokkal viszont az a baj, hogy nem olyan hatásosak, mondjuk a drágák sem tökéletesek. A legtöbb műtrágya ráadásul olyan anyagokat is tartalmaz, ami nem biztos, hogy minden növénynek jó, illetve lehet, hogy károsítja a talajéletet is. Van a hagyományos Nitrogén-Foszfor-Kálium összetétel, ami természetesen nagyon jó, de ezen kívül semmi más nincsen benne.

A természetes módszerek viszont azért jók, mert minden bennük van, ami csak kell, olcsóak, hiszen minden háztartásban megtalálhatóak, és nem utolsósorban még környezetbarátok is! Lássuk a kilenc legjobb természetes műtrágyát!

Cukor, mint természetes tápoldat

Bármennyire is hihetetlen, a növények többsége, főleg a kaktuszok egyszerűen imádják a cukrot! Szórjunk a földjükre egy kis kanál porcukrot, és várjuk a csodát, ami hamarosan be is következik! 

hirdetes

Aszpirin, mint természetes tápoldat

Hihetetlen, de az aszpirin is tökéletes a növények számára, oldjuk fel vízben, majd locsoljuk a növények levelét vele, így elkerülhetjük a betegségek kialakulását! Egy aszpirin egy liter vízhez elegendő. Az aszpirin felhasználásáról többet itt olvashatsz!

Aloe vera, mint természetes tápoldat

Az aloe vera számos módon felhasználható és a növények számára is tökéletes! Facsarjuk ki a levét, e kiskanálhoz adjunk másfél liter vizet, majd ezzel az oldattal öntözzük a növényeinket! Az aloe vera további felhasználásáról itt olvashatsz többet!

Banánhéj, mint természetes tápoldat

Tudni kell, hogy a banánhéj magnéziumban, káliumban és foszforban gazdag, ezekre az anyagokra pedig nagy szükségük van a növényeknek! Szeleteljük fel a banánhéjat apró darabokra, és ássuk bele a virágcserépben lévő földbe, a hatása nem marad el! 

Ricinusolaj, mint természetes tápoldat

Ez azért már nem biztos, hogy minden háztartásban megtalálható, de érdemes venni belőle, ugyanis sok mindenre használható! Többek között elősegíti a bimbók és a rügyek fejlődését. Keverjünk egy kiskanál ricinusolajat egy liter vízhez és öntözzük meg növényeinket!

Hamu, mint természetes tápoldat

A hamut nem szabad kidobni, mivel táplálják a növényeket, és még fertőtlenítenek is, így sokkal ellenállóbbak lesznek a növények! Rakjunk egy evőkanál hamut egy liter vízhez, hagyjuk állni egy hétig úgy, hogy néha rázzuk fel. Ezután 10 napig öntözhetjük növényeinket vele! A hamu felhasználásáról itt olvashatsz többet!

Gránátalma, mint természetes tápoldat

Áztassuk be a gránátalma héját, hagyjuk állni egy egész estén át, és már kész is van a természetes tápoldatunk, locsolgassuk a növényt vele másnap!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

fenékürítő

a víztároló legmélyebb pontjára helyezett műtárgy, amely a víz leürítésére szolgál.... Tovább

4/2007. (I. 18.) FVM-KvVM együttes rendelet

a védett õshonos mezõgazdasági állatfajták és a veszélyeztetett mezõgazdasági... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem