Hogyan gondozzam magnóliám? Tudj meg most mindent a magnólia gondozárásól, termesztéséről

Meseszép és hasznos - A csodálatos magnólia gondozása

Szélesi Ferenc - Főkertész, NA
hirdetes

Manapság már a legtöbb kiskertben megtalálható ez a csodálatos szépségű fa, nem is véletlen ez, hiszen ámulatba ejtő gyönyörűség, kifinomult, a virága pedig utánozhatlanul pompázik! Ha ez még nem lenne elég, akkor ismerd meg gyógyhatásait is!

Magnólia tudnivalók

A magnólia történelme

A legősibb, magnóliákhoz hasonló fosszíliákat Kansasban találták, és Archaeanthusnak („ősi virág”) nevezték el. 17–20 millió éves Magnolia latahensis fosszíliákból sikerült 17 DNS-szekvenciát azonosítani. Ezek közül 13 azonos volt a ma élő magnóliák DNS-ével, és csak 4 különbözött azoktól, amit rokonságuk bizonyítékaként értelmeznek.

Maradványaik (többnyire teljes levelek, virágok és termések lenyomatai) előkerültek Európából, Észak-Amerikából és Nyugat-Ázsiából is, de ennél jóval kisebb területen maradtak fenn napjainkig. Visszaszorulásuk oka valószínűleg a klíma változása (az eljegesedés) lehetett.

Mivel kialakulásukkor a méhek még nem jelentek meg, a valódi liliomfákat bogarak porozzák be – termőleveleik (carpel) ezért durvák, nehogy a táplálkozó bogarak megsértsék őket. Örökzöld és lombhullató fajok is tartoznak közéjük. Törzsük nem sokkal a föld felett elágazik, és legalábbis eleinte bokrosan nő.

hirdetes

A magnólia bemutatása

Fordított tojás alakú, de a végén kihegyesedő leveleik hetekkel a virág után hajtanak ki; száraz időben a szélük megbarnul és összepöndörödik. Színpompás, nagy, a liliomokéhoz, illetve a tulipánokéhoz hasonló alakú virágaik miatt számos fajukat termesztik. Egyértelműen a humuszban gazdag, lehetőleg savanyú talajokat kedvelik.

A magnólia gyógyhatásai

Kevesen tudják, de a magnóliát keleten nem csak azért tartották, illetve tartják, mert nagyon szép, hanem azért is, mert hihetetlen gyógyító erővel rendelkezik, Kínában például több mint ezer féle b betegség ellen használják. A magnólia kérgéből készült orvosság tökéletesen alkalmas hasmenés, gyomorhurut, köhögés, hányás, fekélyek és még sok más betegség ellen, Japánban például többnyire allergia és asztma esetén alkalmazzák, de megakadályozza a szájban lévő baktériumok szaporodását is.

És ez még nem minden, ugyanis a magnólia rügyeit is fel lehet használni, többek között fejfájás, idegrendszerei betegségek, és gyulladások esetén alkalmazható. A magnólia ezen kívül bizonyítottan hatásos szív-, és érrendszeri panaszok, illetve csontritkulás esetén is. Emellett még teát is készíthetünk belőle, ami tökéletes orrmelléküreg-gyulladás, és arcüreg problémák esetén. A következő oldalon mindent megtudhatsz a magnólia gondozásáról, neveléséről, érdemes lapozni egyet!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

húspép

baromfiipari melléktermék, amely főként az emberi fogyasztásra alkalmatlan bélrészekből stb.... Tovább

bírálati lap

a törzskönyvezéshez használatos nyomtatvány. A tenyészállatokat pontozásos bírálati... Tovább

Tovább a lexikonra
virág