Így védekezz a rovarok ellen
A levelek korai elszáradását, színeződését, okozhatják a molyok, főleg alma-, körtefáinkon és zöldségeinken, dísznövényeinken jelennek meg. A petékből kikelő hernyók a levélszövetet eszik, a levélereket meghagyják. A kifejlett moly átlagosan két hétig él, ezalatt viszont rengeteg petét rak le.
Védekezés ellenük: növényvédő szerekkel hatásosan védekezhetünk a moly kártevők ellen, zöldség félék permetezésénél adjuk a permetléhez tapadószert, így nagyobb hatást érhetünk el.
Növényvédő szerek: Dimilin 25 WP, Spilan 20 SP, Decis, Venus 25 WG, Calypso 480 SC, Laser, King 10 F.
A pajzstetvek aprók, 2-4 mm nagyságú rovarok, melyek a levelek fonákján és zsenge hajtásokon élősködnek. A növényi szövetek nedveit szívogatják, torzítják a leveleket, melyek idő előtt lehullanak, barnulnak.
Nehéz elpusztítani a pajzstetveket, ezért növényvédő szerekkel permetezzünk.
Alkalmas szerek: Venus 25 WG, Spilan 20 SP
A takácsatkák elszaporodásának kedvez a magas páratartalom és a 25 fok feletti hőmérséklet. A takácsatka támadásnál az érhálózat zöld marad a leveleken. Súlyosabb fertőzés esetén a levelek teljesen elszáradnak. A levelek fonákján finom pókháló található, amelyben a levélre tapadva apró peték vannak.
Védekezhetünk ellenük biológiai úton: ragadozó atkák bevetésével, üvegházakban szellőztetéssel csökkenthetjük a hőmérsékletet, ellenállóbb növények telepítésével.
Növényvédő szerekkel is védekezhetünk takácsatka ellen, például: Nissorun 10 WP, Sanmite 20 WP, Ortus 5 SC, Vertimec 1,8 EC