Permetezzünk csalánlevéllel - ismerd meg jótékony hatásait te is!

Védjük növényeinket csalánlevéllel!

GE.
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

A nagy csalán régóta ismert gyógynövény, már az ókori rómaiak is használták gyógyászati célokra és főzelék készítésére. Nem mellesleg a növények védelmében is nagy szerepe van. Ki látott már olyan csalánt, ami tetves vagy éppen gombás lenne? Szerintem senki. Éppen ezért elkezdtünk kísérletezni azzal, hogy csalánlevéllel permeteztük a növényeket, a hatás nem maradt el valóban! Most elmondjuk nektek is, miért érdemes csalánlevéllel permetezni. 

Védjük növényeinket csalánlevéllel

A csalán

Hazánk egész területén előfordul. Évelő, lágyszárú, kétlaki növény. A csalán vadon élő populációit gyűjtik. A leveleket és a hajtást tavasztól őszig lehet gyűjteni. Gyűjtéskor a növényt sarlóval vagy kaszával levágják, a leveleket alulról fölfelé lefosztják, ehhez a művelethez kesztyűt vagy drótspirált használnak. A leveleket és a hajtást tiszta, szellős, árnyékos helyen vékony rétegbe kiterítve, gyakran megforgatva szárítják. A jó minőségű szárítmány sötétzöld színű, és az ujjak között morzsolva porrá válik.

A csalánlevél

Levelének és hajtásának enyhén antibakteriális hatása van. A csalánlevélben hisztaminszerű anyagok, növényi savak és ásványi sók találhatók. Felhasználható vizelethajtó, "vértisztító" teák alkotóelemeként, továbbá reuma és köszvény kezelésére is. A csalánlevélből klorofillt állítanak elő. Vizelethajtó hatású, serkenti az anyagcserét.

A csalánlevél frissen és szárítva is nagyon jó hatásfokú. Teának a zsenge felső leveleket szedjük. Hatása: vértisztító, vérképző, vízhajtó, regeneráló. Fejfájás, szédülés, vashiányos betegségek, vércukor csökkentésére, ekcéma, reumatikus panaszok kezelésére, megelőzésére használjuk.

 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-05-17

Itt az idő: kötözd le a szőlőt, hogy bőséges termésed legyen az idén!

Közeledik a nyár, így itt az idő a szőlő lekötözésére. Megmutatjuk a legfontosabb lépéseket, amivel elérheted, hogy idén neked is bőséges termésed legyen!

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-04-24

A növényeid sorra pusztulnak a kertben? EZ a bogár lehet az oka!

Ne hagyd, hogy a kártevők pusztítsák el a kerted! Ismerd meg a kerti növényeket pusztító rettegett bogarat, és fedezd fel, hogyan mentheted meg a növényeidet!

2024-05-16

Hortenzia nyári ápolása – a kertész tippjei, amivel kétszer annyi virágot hoz a hortenziád

A hortenzia neked is a kedvenc virágod? Most egy kertész tippjét hoztuk el neked a hortenzia megfelelő nyári ápolásához, ami kétszer annyi virágot fog hozni.

2024-05-17

Töltsd meg színekkel a kerted- kiváló növények júniusra!

Töltsd meg színekkel a kertedet! Cikkünk segít abban, hogy te is megtaláld a megfelelő növényeket kertedben, amiket még júniusban sem késő elültetned.

2024-05-17

Júniusi kertészkedés: Tippek mit érdemes ültetni nyáron!

Tippek és ötletek, hogy a te kerted is pompázzon egész nyáron. Cikkünkben megmutatjuk, milyen növényeket érdemes ültetni júniusban a gyönyörű nyári kertért!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Animal-Save Állatmentõ Szolgálat

Állatvédõ szervezet Állatmentés, állatbefogás. Típus: állatotthon, menhely Adószám:... Tovább

harcsa (Silurus glanis)

a harcsafélék (Siluridae) családjába tartozó, Mo.-on a legnagyobbra növő, nagy fejű,... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem